Προκηρύξεις Λοιπών Θέσεων Εργασίας

9-2-2017 id:3115

Επισυναπτόμενα : [Αρχείο pdf]
Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για θέση συμβασιούχου διδάσκοντα σύμφωνα με το Π.Δ. 407/1980 του Τμήματος Στατιστικής για τα μαθήματα: «Μεθοδολογία Έρευνας», «Επίσημες Στατιστικές», «Στατιστικές Μέθοδοι για το Περιβάλλον και την Οικολογία», «Μέθοδοι Μπεϋζιανής Συμπερασματολογίας»

ΑΝΑΡΤΗΤΕΟ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

Αρ.Πρωτ.: 703/8-2-2017

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ
Για θέσεις Συμβασιούχων Διδασκόντων σύμφωνα με το Π.Δ. 407/1980

Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών ανακοινώνει ότι, προκειμένου να καλύψει διδακτικές ανάγκες του Τμήματος Στατιστικής της Σχολής Επιστημών και Τεχνολογίας της Πληροφορίας, ενδιαφέρεται να προσλάβει διδάσκοντες με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου βάσει των διατάξεων του άρθρου 5 του Π.Δ. 407/1980 (ΦΕΚ 112 Α'), όπως αυτό τροποποιήθηκε και ισχύει με το άρθρο 28, παρ. 3 του Ν. 4386/2016, για τη διδασκαλία ενός από τα παρακάτω μαθήματα Εαρινού Εξαμήνου του ακαδημαϊκού έτους 2016-2017:

• Μεθοδολογία Έρευνας
  • Επίσημες Στατιστικές
  • Στατιστικές Μέθοδοι για το Περιβάλλον και την Οικολογία
  • Μέθοδοι Μπεϋζιανής Συμπερασματολογίας

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να καταθέσουν στη Γραμματεία ή να αποστείλουν ταχυδρομικά: αίτηση, πλήρες βιογραφικό σημείωμα, αντίγραφα πτυχίων και αναγνώριση από ΔΟΑΤΑΠ (όπου αυτή απαιτείται), στη διεύθυνση: Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Γραμματεία Τμήματος Στατιστικής, Πατησίων 76, Τ.Κ. 104 34 - Αθήνα, μέχρι την Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου 2017.

Οι αιτήσεις και τα βιογραφικά θα αποστέλλονται και σε ηλεκτρονική μορφή στην ηλεκτρονική διεύθυνση της Γραμματείας: prosec@aueb.gr.

Οι υποψήφιοι που τελικά θα επιλεγούν, θα πρέπει να προσκομίσουν επικυρωμένα αντίγραφα Πτυχίων προκειμένου να συνάψουν σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου, σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις του νόμου.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στη Γραμματεία του Τμήματος: 210-8203 111-112-113.

Αθήνα, 8 Φεβρουαρίου 2017
Ο ΠΡΥΤΑΝΗΣ

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Α. ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ
ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ